ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ

Την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013 και ώρα 12:00 θα γιορτάσουμε τα Χριστούγεννα στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο με χριστουγεννιάτικες ιστορίες και μύθους από το Δωδεκαήμερο. Η αφηγήτρια Νίκη Κάπαρη θα παρουσιάσει παραμύθια των Χριστουγέννων και ο μουσικοσυνθέτης Γιάννης Ψειμάδας θα επενδύσει με μουσική και ήχους την αφήγηση. Στο τέλος μικροί και μεγάλοι θα τραγουδήσουμε μαζί  κάλαντα από όλη την Ελλάδα. Η εκδήλωση θα γίνει στη μεγάλη αίθουσα του Βωμού, στο ισόγειο του Μουσείου.

Ημερομηνία διεξαγωγής: 15 Δεκεμβρίου 2013
Το πρόγραμμα απευθύνεται σε παιδιά 5-12 χρονών.
Διάρκεια προγράμματος: 60 λεπτά.
Ώρα διεξαγωγής: 12:00-13:00

Το πρόγραμμα παρέχεται δωρεάν.
Δεν απαιτείται δήλωση συμμετοχής.
Πατησίων 44, 10682
www.namuseum.gr

Ο Κενταυρούλης του Μουσείου, λογότυπο των εκπαιδευτικών προγραμμάτων του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου.

Τα κεράσματα για τα παιδιά είναι ευγενική προσφορά του καφέ Condande