Ωράριο λειτουργίας Δευτέρα και Τρίτη, 3 και 4 Οκτωβρίου 2016

Τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016 το Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο θα είναι κλειστό για τους επισκέπτες, προκειμένου να εγκαινιαστεί η νέα περιοδική του έκθεση με τίτλο «Οδύσσειες».

Την
Τρίτη 4 Οκτωβρίου 2016 η είσοδος θα είναι ελεύθερη για το κοινό. Από τις 11 το πρωί έως τις 4 το απόγευμα θα πραγματοποιηθούν τέσσερις ωριαίες παρουσιάσεις της νέας περιοδικής έκθεσης από αρχαιολόγους του μουσείου (ώρες 11.00, 12.00, 13.00 και 16.00).
Για την παρακολούθηση της παρουσίασης είναι απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής κατά την προσέλευση στις Πληροφορίες του Μουσείου.
Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.