ΙΟΥΝ 2022

ΠΕΜΠΤΗ

“Egyptian Antiquities in Hungary: A Virtual Voyage!”Διάλεξη στο Aμφιθέατρο του Mουσείου στις 14 Ιουνίου 2022

Το Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο σε συνεργασία με το Ελληνικόν Ινστιτούτον Αιγυπτιολογίας διοργανώνουν και σας προσκαλούν στη διάλεξη με τίτλο:

Egyptian Antiquities in Hungary: A Virtual Voyage!

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί από την Δρ Hedvig Győry, Αιγυπτιολόγο, Γενική Γραμματέα της Hungarian−Egyptian Friendship Society, Ancient Egyptian Committee and Museum of Fine Arts, Budapest, στο Αμφιθέατρο του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου, στις 14 Ιουνίου 2022 και ώρα 18:30.

Την εκδήλωση θα προλογίσουν η Διευθύντρια του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου, Δρ Άννα−Βασιλική Καραπαναγιώτη και η Πρόεδρος του Ελληνικού Ινστιτούτου Αιγυπτιολογίας Δρ Δρ Αλίκη Μαραβέλια.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας με μέγιστο αριθμό ατόμων τα 85 άτομα.

Είσοδος: Τοσίτσα 1 ΤΚ. 10682