Ψηφιακή εικονική περιήγηση

Περιηγηθείτε ψηφιακά σε 36 αίθουσες του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου και γνωρίστε καλύτερα 86 από τα εκθέματά του.

Ο ψηφιακός επισκέπτης περιηγείται ελεύθερα στις αίθουσες του Μουσείου και αντλεί πληροφορίες για τα επιλεγμένα εκθέματα.

Η ψηφιακή περιήγηση είναι αποτέλεσμα της συνεργασίας του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου με την εταιρεία PostScriptum, μέσω πολιτιστικής χορηγίας σε είδος.

Οδηγίες χρήσης:

• Tags: Εντοπίστε τις μπλε κουκίδες μέσα στο χώρο, είτε βλέποντας την κάτοψη, το dollhouse ή κατά τη δική σας ελεύθερη διαδρομή
  • Επιλέξτε σημείο ενδιαφέροντος: Κάντε κλικ στο κάτω βέλος κάτω αριστερά στην οθόνη σας για να εμφανιστεί μια οριζόντια σειρά εικόνων. Επιλέξτε το εικονίδιο “Αναπαραγωγή” δίπλα στο κάτω βέλος ή κάντε κλικ στις εικόνες για να μεταβείτε στο σημείο ενδιαφέροντός σας
  • Διαλέξτε όροφο: Επισκεφθείτε τους χώρους που θέλετε διαλέγοντας κάτοψη, όροφο ή dollhouse (προβολή από τα εικονίδια κάτω αριστερά)
  • Επιλέξτε αίθουσα: επιλέξτε την αίθουσα μέσω του αριθμού της πατώντας στην κάτοψη (κάτω αριστερά)