ΙΟΥΝ 2020

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Από την Δευτέρα 15 Ιουνίου 2020 το Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο υποδέχεται τους επισκέπτες του

Αγαπητοί επισκέπτες,

Από την Δευτέρα 15 Ιουνίου 2020 το Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο θα υποδεχθεί τους επισκέπτες του, μετά από τρεις περίπου μήνες που παρέμεινε κλειστό εξαιτίας των ειδικών μέτρων για την παρεμπόδιση της διασποράς του ιού COVID-19.

Για το επόμενο χρονικό διάστημα, η διάρκεια του οποίου είναι ακόμη δύσκολο να προσδιοριστεί, οι επισκέψεις σας  θα οργανώνονται με βάση την τήρηση κανόνων, για να διασφαλιστεί ότι παραμονή  σας στους χώρους του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου μπορεί να πραγματοποιηθεί στις καλύτερες και ασφαλέστερες συνθήκες.

Παρακαλούμε να λαμβάνονται υπόψη οι κανόνες, πριν τον προγραμματισμό της επίσκεψής σας  και βέβαια η τήρησή τους για τον χρόνο που θα αφιερώσετε στις Συλλογές του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου.

Το Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο παραμένει στη διάθεσή σας για την παροχή πληροφοριών και για να απαντήσει στις ερωτήσεις σας, στη διεύθυνση eam@culture.gr

Τρόπος, διαδικασία και κανόνες για την επίσκεψη στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο